Skip to main content

W dniach od 16 maja do 20 maja br. w słonecznym Los Angeles odbyła się prestiżowa Konferencja Amerykańskiego Towarzystwa Terapii Genowych i Komórkowych (ASGCT)

W dniach 16 maja do 20 maja br. odbyła się Konferencja Amerykańskiego Towarzystwa Terapii Genowych i Komórkowych (American Society of Gene & Cell Therapy – ASGCT) ‘’26th Annual Meeting ASGCT’’. Program wydarzenia dotyczy najnowszych doniesień z obszaru terapii genowych i komórkowych.

ASGCT jest organizacją członkowską zrzeszającą lekarzy, specjalistów, naukowców oraz rzeczników pacjentów zaangażowanych w postęp terapii genowych i komórkowych. Celem ASGCT jest przede wszystkim rozwój praktyki klinicznej poprzez wykorzystanie terapii genowych i komórkowych do kontrolowania i leczenia chorób u ludzi. ASGCT poprzez swoje działania przyczynia się do pogłębiania i poszerzania wiedzy, świadomości oraz edukacji prowadzącej do odkrywania i klinicznego zastosowania terapii genowych i komórkowych, po to by docelowo złagodzić przebieg chorób, bądź je wyleczyć.

To coroczne spotkanie ASGCT stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń dedykowanych dla profesjonalistów zajmujących się terapiami genowymi i komórkowymi oraz wszystkich zainteresowanych postępami i osiągnięciami w obrębie tej dziedziny. Podczas pięciodniowej konferencji można zapoznać się z najnowszymi doniesieniami naukowymi, badaniami klinicznymi oraz nowoczesnymi technologiami w obszarze terapii genowych i komórkowych.

Cele edukacyjne wydarzenia

Po zakończeniu wydarzenie uczestnik powinien być w stanie lepiej:

· Udzielać wskazówek pacjentom, którzy pytają o potencjał terapii genowej i komórkowej oraz dostępność otwartych, aktualnych badań klinicznych w danej jednostce chorobowej.

· Edukować swoich studentów na Uczelniach medycznych i innych jednostkach edukacyjnych wykorzystując informacje z najnowocześniejszych doniesień z zakresu badań podstawowych oraz badań klinicznych prezentowanych na spotkaniu.

· Wykorzystywać najnowsze osiągnięcia dotyczące terapii genowych i komórkowych w praktyce klinicznej czy w pracy badawczej.

· Poruszać się w przepisach i normach prawnych niezbędnych do prowadzenia badań klinicznych dotyczących terapii genowych i terapii komórkowej dzięki kontaktom z wykładowcami z amerykańskich instytucji: Narodowego Instytutu Zdrowia (National Institutes of Health – NIH) oraz Agencji Żywności i Leków (Food and Drug Administration – FDA) podczas programu edukacyjnego.

Wszystkie streszczenia zaakceptowane do prezentacji na niniejszej konferencji zostały opublikowane w majowym suplemencie czasopisma Molecular Therapy, a także dostępne są na stronie internerowej wydarzenia.

26. spotkanie ASGCT jest wydarzeniem hybrydowym. Część wykładów odbywa się w Los Angeles Convention Center w Los Angeles, CA. Oferowana jest również rejestracja wirtualna. Zarówno wirtualni, jak i stacjonarni uczestnicy uzyskują dostęp do platformy wirtualnej.

Harmonogram konferencji znajduje się na stronie wydarzenia: https://annualmeeting.asgct.org/program