Skip to main content

AGC Biologics wraz z Medigene wspierają terapie przeciwnowotworowe komórkami TCR-T nowej generacji przeznaczone do leczenia guzów litych

Firma AGC Biologics ogłosiła podpisanie umowy serwisowej z Medigene w celu zapewnienia autologicznej produkcji kandydata na terapię komórkową TCR-T nowej generacji, przeznaczoną do leczenia nowotworów litych. Współpraca ta ma na celu wsparcie aplikacji Medigene Investigational New Drug i badań klinicznych.

„Rozwój immunoterapii komórkami T w ostatnich latach jest zdumiewający. Chociaż są one skomplikowane w produkcji, oferują unikalne efekty terapeutyczne dla pacjentów” – powiedział Luca Alberici, dyrektor generalny AGC Biologics w Mediolanie.

Dodał, że „Skomplikowane projekty terapii komórkowej nie są unikalne dla naszego zespołu i chętnie podejmujemy się tego wyzwania i pomagamy w produkcji produktu terapii komórkowej z Medigene, firmą naprawdę skoncentrowaną na innowacjach w dziedzinie leczenia guzów litych”.

Według ostatnich badań branżowych przeprowadzonych przez Roots Analysis, immunoterapie komórkami T mają szansę na ponad 30-procentowy wzrost w ciągu następnej dekady, dzięki ich wyjątkowej zdolności do celowania w komórki nowotworowe i obiecującym wczesnym danym klinicznym. Będąc żywą terapią, terapie komórkami T są złożonymi produktami leczniczymi wytwarzanymi w skali GMP.

Oddział AGC Biologics w Mediolanie posiada 30-letnie doświadczenie w dziedzinie komórek i genów oraz wiedzę specjalistyczną w zakresie złożonych projektów zaawansowanej terapii komórkowej, takich jak ten. Główny zespół poprowadził trzy produkty terapii komórkowej od etapu rozwoju do etapu komercyjnego i wyprodukował setki partii terapii komórkowych do użytku klinicznego oraz komercyjnego.

„Jest to pierwszy, krytyczny krok w zapewnieniu, że nasz wiodący kandydat na produkt MDG1015, czyli terapia TCR-T trzeciej generacji łącząca nasze optymalne powinowactwo TCR celujące w antygeny NY-ESO-1 / LAGE-1a z naszym białkiem przełączającym kostymulatory PD1-41BB, jest gotowy do oceny klinicznej GMP” – powiedział Selwyn Ho, dyrektor generalny Medigene.

„Cieszymy się, że możemy współpracować z AGC Biologics, gdy zbliżamy się do osiągnięcia I fazy klinicznej MDG1015 i z niecierpliwością czekamy na jego dalszy rozwój i dostarczenie potencjalnie najlepszej w swojej klasie, zróżnicowanej terapii TCR-T dla pacjentów z guzami litymi”.

Na podstawie: AGC Biologics & Medigene AGC Biologics Signs TCR-T Cell Services Agreement to Support Medigene’s New Cell Therapy Product October 24, 2023